LabView Fan Group
aplikuj!

Spotkania koła w semestrze zimowym 2019/20 w każdy wtorek o 18.00. Serdecznie zapraszamy!

budynek E-1, s. 107

Studenckie Forum Programistów LabVIEW 2017

Dodano 07/03/2017

W dniach 3-5 marca 2017 w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej miało miejsce Studenckie Forum Programistów LabVIEW 2017.

Po raz kolejny, po wydarzeniach w Szklarskiej Porębie i Krakowie, studenci i studentki z krakowskiego koła naukowego viFactory i wrocławskiego LabVIEW Fan Group spotkali się w celu wymiany doświadczeń związanych z programowaniem w graficznym środowisku LabVIEW. W tej edycji Forum do zespołu organizatorów dołączyli również reprezentanci KN Decybel z Politechniki Poznańskiej. Gościnnie pojawili się także studenci z KNN MELprop z Politechniki Warszawskiej.

Na potrzeby Forum przygotowano warsztaty z podstaw LabVIEW, rozszerzone o zagadnienia akwizycji danych z użyciem przyrządów National Instruments. Oprócz warsztatów miały miejsce prezentacje (zarówno profesjonalistów, jak i studentów oraz przedstawiciela NI - Grzegorza Samulnika), a także konkurs zadaniowy dla zaawansowanych, który przerodził się w panel dyskusyjny.

Po zakończeniu części oficjalnej zarówno w piątek, jak i w sobotę, uczestnicy zdecydowali się pozostać w swoim towarzystwie w celu wymiany doświadczeń związanych z działalnością kół naukowych (które, jak się okazało, są różne w każdym z czterech kół uczestniczących w Forum) oraz omówienia możliwości zacieśnienia współpracy. A także w celu gry w kręgle i nie tylko. ;)

 

 

© 2011-2020 LabVIEW Fan Group