LabView Fan Group
aplikuj!

Spotkania koła w semestrze zimowym 2019/20 w każdy wtorek o 18.00. Serdecznie zapraszamy!

budynek E-1, s. 107

Dni Aktywności Studenckiej

Dodano 13/03/2013

W dniu 6 marca 2013 Studenckie Koło Naukowe LabVIEW Fan Group z Katedry Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej, uczestniczyło w Dniach Aktywności Studenckiej.

Powyższa edycja, po raz XVII odbyła się na Politechnice Wrocławskiej w Zintegrowanym Centrum Studenckim, bud. C – 13. Organizowane wydarzenie ma na celu promować aktywność oraz podejmowane inicjatywy wśród studentów. Zainteresowane osoby mogły dowiedzieć się o naszych realizowanych projektach, oraz zapoznać się ze strukturą funkcjonowania koła.

Nasze Koło Naukowe przedstawiło dwa projekty techniczne. Pierwszy z nich dotyczył aparatu EKG, który został wykonany przez Mateusza Bartczaka. Osoba podłączona za pomocą umocowanych elektrod na korpusie, mogła w czasie rzeczywistym oglądać zarejestrowaną aktywność elektryczną serca na monitorze komputera.

Drugi projekt dotyczył wykorzystania kamery wizyjnej. Wykonana aplikacja dla tego urządzenia, pozwoliła zliczać ilość znajdujących się monet „w zasięgu” kamery.

Udział LabVIEW Fan Group w DAS, nawiązywał również do propagowania naszych projektów społecznych. Zachęcaliśmy ludzi do uczestnictwa w drugiej edycji Mistrzostw Polski Programistów LabVIEW. Jest to nasz sztandarowy projekt, z którego jesteśmy bardzo dumni.

Realizowany w ostatnich miesiącach program Empowering Young Minds spotkał się z dużą aprobatą. Wolontariat Studencki PROJEKTOR zaproponował nam udział w realizacji projektów skierowanych dla dzieci.

Do naszego stanowiska podchodzili nie tylko studenci, ale także przyszli maturzyści. W tym dniu odbywały się Dni Otwarte Politechniki Wrocławskiej. Wśród nich wiele osób nigdy wcześniej nie miało styczności z LabVIEW. Była to dla nas świetna okazja, aby przedstawić zalety wykorzystania tego środowiska programistycznego. Maturzyści zapoznali się w jak łatwy i prosty sposób można tworzyć na pozór skomplikowane programy.

Udział w tym wydarzeniu, pozwolił nam zawiązać współpracę ze studentami oraz innymi organizacjami. Spore zainteresowanie naszą działalnością i projektami - motywują nas, aby w październiku znów spotkać się z wami na Dniach Aktywności Studenckiej. Do zobaczenia!

 

Dni Aktywności Studenckiej

W dniu 6 marca 2013 Studenckie Koło Naukowe LabVIEW Fan Group z Katedry Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej, uczestniczyło w Dniach Aktywności Studenckiej. Powyższa edycja, po raz XVII odbyła się na Politechnice Wrocławskiej w Zintegrowanym Centrum Studenckim, bud. C – 13. Organizowane wydarzenie ma na celu promować aktywność studencką wśród studentów. Zainteresowane osoby mogły dowiedzieć się o naszych realizowanych projektach, oraz zapoznać się ze strukturą funkcjonowania koła.

Nasze Koło Naukowe przedstawiło dwa projekty techniczne. Pierwszy z nich dotyczył aparatu EKG, który został wykonany przez Mateusza Bartczaka. Osoba podłączona za pomocą umocowanych elektrod do kończyn górnych i dolnych klatki piersiowej mogła w czasie rzeczywistym, oglądać zarejestrowaną aktywność elektryczną serca na monitorze komputera.

Drugi projekt dotyczył wykorzystania kamery audio wizyjnej. Wykonana aplikacja dla tego urządzenia, pozwoliła zliczać ilość znajdujących się monet „w zasięgu” kamery.

Udział LabVIEW Fan Group w DAS, nawiązywał również do propagowania naszych projektów społecznych. Zachęcaliśmy ludzi do uczestnictwa w drugiej edycji Mistrzostw Polski Programistów LabVIEW. Jest to nasz sztandarowy projekt, z którego jesteśmy bardzo dumni.

       

Realizowany w ostatnich miesiącach program Empowering Young Minds spotkał się z dużą aprobatą. Wolontariat Studencki PROJEKTOR zaproponował nam udział w realizacji projektów skierowanych dla dzieci.

    Do naszego stanowiska podchodzili nie tylko studenci, ale także przyszli maturzyści. W tym dniu odbywały się Dni Otwarte Politechniki Wrocławskiej. Wśród nich wiele osób nigdy wcześniej nie miało styczności z LabVIEW. Była to dla nas świetna okazja, aby przedstawić zalety wykorzystania tego środowiska programistycznego. Maturzyści zapoznali się, w jaki sposób można tworzyć skomplikowane programy w łatwy i prosty sposób.

Udział w tym wydarzeniu, pozwolił nam zawiązać współpracę ze studentami oraz innymi organizacjami. Spore zainteresowanie naszą działalnością i projektami - motywują nas, aby w październiku znów spotkać się z wami na Dniach Aktywności Studenckiej. Do zobaczenia!

Prezes Koła Naukowego

Łukasz Zapotoczny
© 2011-2020 LabVIEW Fan Group