LabView Fan Group
aplikuj!

Spotkania koła w semestrze zimowym 2019/20 w każdy wtorek o 18.00. Serdecznie zapraszamy!

budynek E-1, s. 107

Dolnośląski Festiwal Nauki

Dodano 21/09/2016

Jak co roku, we wrześniu, we Wrocławiu, odbył się Dolnośląski Festiwal Nauki. Była to już XIX edycja DFN!

Czym jest DFN? Jest to impreza popularnonaukowa organizowana przez uczelnie wyższe we Wrocławiu, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane. Z założenia, jest to "pigułka edukacyjna" - wydarzenie, które pozwala w krótkim czasie wysłuchać wielu wykładów, wziąć udział w dyskusjach z naukowcami, zwiedzić niedpostępne na co dzień laboratoria. 

Z perspektywy LabVIEW Fan Group, DFN to również doskonałą okazja do prezentacji działań kół naukowych z wrocławskich uczelni. W tym roku mieliśmy możliwość zaprezentowania naszego Koła i wykonanych projektów.

 

Pokazaliśmy między innymi dwa roboty mobilne z napędem gąsienicowym, autorstwa Jakuba Uliarczyka. Co ciekawe, zaimplementowane zostały algorytmy sterowania oparte o logikę rozmytą.

  

Na naszym stoisku znalazło się również "Stanowisko pomiarowe zespołów napędowych platform latających", autorami którego są Piotr Krzyśków i Mirosław Jaślan.

Zaprezentowaliśmy też proste gry logiczne stworzone w środowisku LabVIEW.

Nasze stoisko przyciągnęło zarówno najmłodszych jak i starszych uczestników Festiwalu. Jak widać, LabVIEW może być interesujące bez względu na wiek! :)

 

 

© 2011-2020 LabVIEW Fan Group